híresség

Alena Zavarzina: a női snowboardozás gyönyörű arca

Tartalomjegyzék:

Alena Zavarzina a sport rajongók körében széles körben ismert, miután kiváló előadást nyújtott a szocsi olimpián, ahol bronzdíjat nyert a snowboardozásban. Nem csak a sport eredmények hírnevet hoztak a lánynak. Az amerikai Vick Wilde és Alena Zavarzina szerelmi története jól használható a film cselekményének. Végül is az orosz szépség feleségül vétele után volt a „közép paraszt” szárnyal látszott, és egyszerre két tudományágot nyert a 2014-es téli olimpián.

Az utazás kezdete

Alena Zavarzina 1989-ben született Novoszibirszkben. A lány útja a snowboardozáshoz hosszú és kanyargós volt. Először a szülők ritmikus gimnasztikához adták a lányát, de a leltár problémái miatt kénytelenek voltak innen elválasztani. Az Alena második Alina Kabaeva nem működött, és elkezdett látogatni a medencében.

Ennek ellenére, télen, ő kedvelte az újszövetségű sportot - a snowboardozást. Fokozatosan Alena hobbija vált a sport fő fegyelemévé, feladta az úszást és a kedvenc időtöltésére koncentrált. Zavarzin látványos Big Air fegyelemmel kezdte, egyfajta akrobatika az asztalon. Egy évvel később az edző azt tanácsolta, hogy váltson át a nagysebességű snowboardozásra, és a lány párhuzamos szlalomban és snowboardozásban kezdett el fellépni.

Alena Zavarzina tizenhét éves korában kezdte fellépéseit a nagy versenyeken. Az első nemzetközi verseny a holland világkupát jelentette. A fiatal atléta itt nem ért el külön babárokat, de nem vesztette el a szívét és folytatta magát.

Fokozatosan javult az Alena ügye: ő volt a három vezető a junior világbajnokságon és az Európa kupán. 2009-ben Zavarzina megszerezte a Junior World Cup ezüstjét, és az Európa Kupa második helyezettje lett.

Felnőtt nyeri

A 2010-es Vancouver-i téli olimpia előtt Novoszibirszk szülőhelye magabiztosan növelte sportolási képességét azáltal, hogy megnyerte a világkupát az Egyesült Államokban, Kanadában és Európában. Alena Zavarzina-t az orosz snowboardozás reményének tartották, és sokan számítottak a lány érmére.

Vancouverben azonban minden rosszra ment. Azzal kezdődött, hogy a sportoló csaknem késett a kvalifikáció kezdetén, és teljesen elvesztette a koncentrációt a tapasztalatokból. Alena mindössze tizenhetedik érkezett a célba, és nem került kiválasztásra az 1/8 döntőbe.

A fiatal snowboardost az első visszaesések nem törötték el, elfelejtette a Vancouver-kudarcot, és felkészült a következő olimpiai ciklusra. Egy évvel később, sok szakértő számára szenzációs módon, megnyerte a világbajnokságot, és versenyt nyert a párhuzamos óriási szlalomban.

Szocsi és Pyeongchang között

A 2014. évi olimpia előkészületei az utolsó időszakban olajoztak. A szezon kezdete előtt Alena felfedezte a gerinc sérvét, amelynek miatt hosszú kezelési folyamatot kellett elviselnie. A lány alig sikerült formálódni a télhez, amikor edzés közben abszurd módon eltörte a karját 2 hónappal a négyéves időszak legnagyobb kezdete előtt.

Néhány csoda, hogy Alena Zavarzinanak sikerül átengednie a műveletet, és visszanyernie formáját, határozottan szándékában áll a Házi Játékokon fellépni. Ez a döntés helyesnek bizonyult: a verseny során megpördült a távolságon és bronzérmet szerzett a párhuzamos óriási szlalom fegyelemében.

Szocsi után a lány nem lassult le, több díjat nyert a következő olimpiai ciklus világbajnokságán. A legsikeresebb szezon a 2016/2017 volt, ahol karrierje során először nyerte meg a világkupát a párhuzamos óriási szlalom során.

Számos rajongója nagy sajnálataként Alena Zavarzina nem tudta megmutatkozni a 2018-as Pyeongchangi olimpián. A játékok egyik kedvenceként egy lépéssel távozott a dobogóra, sértő negyedik helyet szerezve.