híresség

Milana Dadaševa: freestyle birkózás, mint életmód

Tartalomjegyzék:

A cikk egy érdekes személyről szól a sport világában. A milánói Dadashev által választott sport a freestyle birkózás. Állampolgársága Dagesztán, de egy lány az Orosz Föderáció területén él. 2016-ban Oroszország bajnoka a freestyle birkózásban. Egy ilyen fiatal kor ellenére a lány nemzetközi osztályú MC. A legkényelmesebbnek érzi magát a 48 kg-os kategóriában.

Dadasheva Milan (freestyle birkózás): életrajz

A Dadasheva Milan Kamilkhanovna 1995. február 20-án született a Dagesztán Köztársaságban, Izberbash városában. A születési helyről más információ is van, de ezt nem erősítik meg. Később a család Makhachkala-ba költözött, ahol megkezdődött a lány sportpályája.

Gyerekkora óta Milánó kedvelte a harcművészetet, ezért sportpályáját az iskolában kezdte a judo osztályban. Amikor Dadaševa 15 éves volt, azaz 2010-ben, meghívást kapott a birkózásban a városi bajnokságra. A verseny megnyerése után a lány rájött, hogy a harc közelebb áll hozzá, és úgy döntött, hogy birkózó harisnyá vált. Tehát ebben a sportban egy új csillag világít - Milan Dadašev. A freestyle birkózás az arénája lett, ahol többször is fel kellett másznia a dobogóra.

A választás a harc kedvéért

A lányt a legendás orosz edző, Kasum Nasrudinov irányítása alatt edzették a Makhachkala gyermek- és ifjúsági sportiskolában. Miután felnőtt sporthoz költözött, Milánó Svetlana Grachevával kezdte a vonatot. Ez az edző segített feltárni a fiatal sportoló tehetségét.

Milana Dadaševa (a freestyle birkózás nem az egyetlen dolog, amit a lány csinál az életben) 21 éves korában két felsőfokú végzettségre tett szert: a nemzetgazdaság és a testnevelés területén.

Milan Dadasheva karrierje

A fiatal sportoló szakmai karrierje 2012-ben kezdődött, és az első sikerek nem sokkal később jöttek. Milánó már februárban lett a második a rangos Klippan Lady Open versenyen. Az év áprilisa hihetetlenül sikeres lett. Először Dadaševa bronzot nyert az Orenburgi versenyen, majd az Oroszország junior bajnokságát. Ennek eredményeként - kihívás az ország ifjúsági csapatának.

Május végén Milánó elnyerte az aranyérmet a junior bajnokságon, amelyet Ankara török ​​városában tartottak. Nyár elején a sportoló harmadik lett a zágrábi ifjúsági bajnokságon. A következő sikerre 2013-ig kellett várnunk, amikor májusban Milan Dadašev (48 kg-os szabadúszó birkózás) lett az első a Sirakov és Iliev nevű éves ifjúsági versenyen, amelyet a bolgár Várna városában tartottak.

És egy hónappal korábban Oroszország bajnokává vált a permi versenyen. Szintén 2013 májusában Dadašev újabb sikert várt - bronzot a német Dormagen városban zajló versenyen (Milánó vigasztaló döntőjében legyőzte az orosz nemzeti csapat kollégáját - Ekaterina Polishchuk).

De 2013 júliusában Milánó kudarcot vallott az Európai Ifjúsági Bajnokságon, amelyet Szkopjében (Macedónia) tartottak. A sportoló a hetedik helyet szerezte meg, már a második fordulóban megállítva a harcot, miután elvesztette a német Catherine Henke-t. A 2013. év a sportoló számára szörnyű sérüléssel zárult le - a keresztezett szalagok szakadása, ami meglehetősen hosszú helyreállási vonalat javasolt. A rehabilitációs folyamat körülbelül két és fél hónapot vett igénybe, majd az atléta részt vett a minszki versenyen, de nem kapott díjat. Milánó megkapta a következő díját a junior világbajnokságon, ahol harmadik helyet kapott, csak a japán atléta Yu.

Siker és díjak

A 2015-öt biztonságosan hozzá lehet adni egy tehetséges sportolóhoz. Nyár elején, az isztambuli Junior kontinentális bajnokságon Milánó lett a győztes súlyosztályában. Augusztusban a brazil város Salvadorban megrendezett ifjúsági világbajnokságon Dadaševa ismét bronzot nyert.

A fiatal sportoló számára a 2016-os év a párizsi felnőttkori bajnokság utolsó harmadik helyezettjével kezdődött. Kora tavasszal a 23 évesnél fiatalabb sportolók körében az Európa bajnokságon Milánó harmadik helyet kapott, ahol a drámai harcban a bronzért megszerezte az Európa bajnok, a fiatalok Violetta Chirik átadását.

Az oroszországi felnőttkori bajnokság nyár elején Milan Dadašev, akinek a freestyle birkózás prioritássá vált az életben, egyszerűen nem hagyott esélyt a riválisok számára. Mind a négy híres ellenfél a lapocka mentén állt - ezt nem lehetett szenzációnak nevezni, ám sok edzőt és szakértőt meglepte a látás.

Aztán világossá vált, hogy Milánó a brazil olimpiai játékokon való fő versenyző, amely 48 kg-ig terjedő súlykategória orosz birkózói csapatát képviseli. Dadaševat 2016. júliusában hivatalosan vették fel az orosz olimpiai csapat pályázatába. Maga a sportoló szerint ez volt gyermekkori álma, és nagyon örül, hogy elérte célját.

A 2016. évi olimpia eredményei: Milan Dadashev (freestyle birkózás)

Rio de Janeiro, a rangos olimpiai bajnokság - úgy tűnt, hogy minden, ami az atléta életében törekedett, teljesült. Csak az orosz csapat érmeinek nyerése maradt, sajnos ezt nem sikerült megtenni. Természetesen mindez csodálatosan indult - a kvalifikációban Dadaševa nyerte Kim Joon koreai sportolót. De már az 1/8 döntőben legyőzte Jelitsa Yankova-t, aki a bolgár csapatot képviselte.