híresség

Artem Silchenko - Oroszország leghíresebb sziklabúvárja

Tartalomjegyzék:

Artem Silchenko az egyetlen orosz világbajnok a ritka szépség és a nagyon veszélyes sport területén - sziklabúvárkodás. 2013-ban a szezon végén legyőzte a legyőzhetetlen angolt, Gary Huntot és a kolumbiai Orlando Duke-t. A verseny utolsó szakaszát Thaiföldön tartották. Az Artem huszonhét méteres tökéletes ugrását a 2013-as kupa szakaszban a legjobbnak elismerték, és a verseny 5. évében sportolónk megvalósította álmát és aranyat nyert.

Mi a szikla búvárkodás? Az ő története

Kétféle típusú verseny létezik: sziklás búvárkodás - ugrás természetes sziklákból, sziklák és magas búvárkodás - ugrás mesterségesen épített tornyokból. A hivatalos versenyek 2009-ben kezdődtek, amikor a Red Bull cég kezdte meg szervezését.

Annak ellenére, hogy az ilyen versenyek viszonylag nemrég kezdődtek meg, az emberek ókorban kockázatos ugrásokkal foglalkoztak. Ismert, hogy néhány évszázaddal ezelőtt a hawaii bennszülöttek bebizonyították bátorságukat azzal, hogy nagy magasságból a tengerbe ugrottak. Közel van hozzánk, Európában, Bosznia és Hercegovinában a lakosok a tíz méter magas ívhídról a folyóba ugrással versenyeztek. Ezek a versenyek továbbra is léteznek Mostar városában, a 451. városi bajnokságot már megtartották, és a 16. század közepén kezdték meg őket.

Artjom Silchenko életrajza

A jövő bajnok 1984-ben született, gyermekkorát és ifjúságát Voronezsban telt el. Artem Silchenko 4 éves korában kezdte a búvárkodást, Oroszország bajnokságává vált a búvárkodásban, a nemzeti csapat tagja volt, de rájött, hogy már nem halad tovább a klasszikus búvárkodásban, és a magas búvárkodás elviszi őt. Anya, a múltban híres tornász, hozta Artemot a medencébe. Meg akartam védeni a fiamat a tornaplatón, de kiderült, hogy az idő múlásával a fiú sokkal kockázatosabb sportot folytatott. 2004 óta Artjom nyolc évet töltött Kínában, ahol lehetősége volt edzeni és fellépni a magas búvár világkupán. Pénzt keresni az edzéshez karrierje elején, a sportoló bemutató show-kban vett részt szélsőséges ugrásokon, két évet töltött egy hatalmas tengerjáró hajón, ahol tíz és tizenhét méter magasból 3 méter mély medencébe ugrott, mint a show-program résztvevője.

A 2009. évi sziklamúvós verseny első szezonját, Artem Silchenko a harmadik eredménnyel zárta. A következő években Artem változatlan résztvevője volt az extrém sportolók globális elitjének, a szezon végén díjakat nyert, és megnyerte a világkupát. Artjom Silchenko életrajza a Red Bull évszakok szélsőséges életrajzának klasszikus változata. Általános szabály, hogy a hagyományos ugróversenyek korábbi nyertesei és nyertesei sziklás búvárkodásra jönnek, az öntanulók ritkán jelennek meg.

A sziklás búvárkodás kockázata és szórakoztatása

A vízbe való belépés előtt egy szélsőséges jumper sebessége eléri a 85-100 kilométert óránként. 3-4 méter után a sebesség nullára esik, a sportoló testét érintő túlterhelések meghaladják a sebességet. A férfi ugrók magassága 23–28 méter, nőknek 20–23 méter. Az ilyen merülési sebességnél a vízbe való függőleges belépéstől való eltérés súlyos sérüléseket és a szélsőséges emberek halálát is fenyegetheti. Artem elmondja, hogy riválisait és társait többször helikopterrel vitték helikopterekre, így a szikla-búvárok megsérültek versenyek és edzések során.

A repülés 2-3 másodpercig tart, ez egy pillanat adrenalinval, mint egy gyógyszer, és a szikla búvárokat szélsőséges sportokban tartja. De a sportolók száma a világon kicsi, körülbelül ötven, és az elit általában nem sok, 15-20 ember. Nyilvánvaló, hogy még a kezdeti szakaszban is a saját bőrükön búvárkodásra készülő pályázók többsége érzi ennek a sportnak a minden kockázatát.

Cliff Diving World Cup szakaszok Oroszországban

2015-ben Kazan házigazdája volt a vízi sportok világbajnoksága. A vízügyi verseny legfontosabb eseménye a magas búvárkodás volt. A világ legjobb szikla búvárai gyűltek össze a versenyre, az egész néhány elit a 27 méteres toronyról akart ugrni. Artem Silchenko a kazániai méltóságteljesen fellépett, bronzolt. Először is a világ legcímesebb és legstabilabb ugrója, Gary Hunt.