híresség

Arthur Borisovich Taymazov helyettes - életrajz, tevékenységek és érdekes tények

Tartalomjegyzék:

Arthur Borisovich Taymazov - híres sportoló és politikus. Freestyle birkózó. Az Üzbegisztán nemzeti csapatában játszott. Ez a sport egyik legtehetségesebb képviselője. Háromszor olimpiai bajnok lett, többször nyert világbajnokságon, ázsiai bajnokságon. Üzbegisztán a történelem legnépszerűbb sportolójának tartják. Jelenleg az Orosz Föderáció Állami Duma helyettese.

Sportoló életrajza

Arthur Borisovich Taymazov Észak-Oszétiában született 1979-ben. Nogir nevű kis faluban született. Valójában ez Vladikavkaz külvárosa.

Testvéreivel együtt gyermekeként érdeklődött a freestyle birkózás és a súlyemelés iránt. Első mentorja a freestyle birkózás sportmestere, Hassan Apev, az RSFSR tisztelt edzője.

Amikor Arthur Borisovich Taymazov igazán jó eredményeket kezdett mutatni, személyi edzője volt. Kazbek Dedegkaev, a Szovjetunió tisztelt edzőjévé vált, aki számos híres birkózót nevelt fel. Háromszor elismerték a világ legjobb edzőjével.

Arthurral ellentétben, bátyja, Timur súlyemelést folytatott. És ezen a sporton is kiemelkedő eredményeket ért el. 1996-ban megnyerte az olimpiai játékot az ukrán nemzeti csapat részeként. Ezenkívül kétszer lett a világbajnokság legjobbjai.

Sport karrier

Arthur Borisovich Taymazov 1998-ban érte el első sikerét. Az első lett az ifjúsági világjátékokon. Rendszeresen részt vett ifjúsági és felnőtt freestyle birkózó bajnokságokon. A versenyen mindenki körülötte észrevette jelentős előrelépését, mennyire magabiztosan halad a célja - az olimpiai játékok - felé.

2000-ben Sydney-be ment az üzbég nemzeti csapat részeként. Taymazov Arthur Borisovich, akinek életrajza ebben a cikkben található, 130 kilogrammig terjedő súlykategóriában teljesített. A 21 éves Taimazov ragyogóan átjutva a bajnokság távolságán érte el a döntő mérkőzést. Ott honfitársa, David Musulbes ellenezte. A tapasztalt muszlimok erősebbeknek bizonyultak.

Tehát az eszközben Taymazova jelent meg az olimpiai játékok első ezüstérme.

Athéni olimpia

A döntő mérkőzés kudarca után Taymazov számos fontos győzelmet nyert a kontinentális és a világbajnokságokon. Például 2001-ben ismét második lett a bolgár Szófia világbajnokságán. A döntőben a Musulbes ismét erősebb volt.

De egy évvel később, a dél-koreai buszai ázsiai játékokon Taimazov nem talált egyenlőt. 2003-ban, karrierje első alkalommal, aranyérmet nyert a New York-i világbajnokságon. A döntőben legyőzte az amerikai Kerry McCoyt. Ezen a bajnokságon az Üzbegisztán nemzeti csapat két aranyérmet nyert, amelyek lehetővé tették, hogy tiszteletreméltó negyedik helyet szerezzen.

Ezzel a poggyászon a sportoló közeledett a 2004. évi athéni olimpiai játékokhoz. Ő képviselte Üzbegisztán nemzeti csapatát 120 kg-os súlykategóriában. Mint az előző alkalommal, eljutottam a végső harchoz. Ezúttal ellenzője az iráni Alirez Rezai volt. Taymazov Arthur, akinek életrajza ebben a cikkben található, nyert és lett olimpiai bajnok. Az üzbég birkózók vehetik ezt az olimpiát a rangsorba. Taymazov mellett az aranyat a görög-római birkózó, Alexander Dokturishvili hozta a csapatba, és egy másik freestyle birkózó - Magomed Ibragimov nyerte az ezüstérmet. Ennek eredményeként Üzbegisztán harmadik helyezést ért el a csapatversenyen.

Második olimpiai arany

A négyéves időszak következő nagy kezdésének előkészítéseként Tajmazov ismét az ázsiai játékok világbajnokává és győztese lett. Cikkünk hőse hagyományosan a döntőbe jutott, ahol találkozott orosz Bakhtiyar Akhmedov-tal. Taymazov nyert azzal, hogy kétszeres olimpiai bajnok lett.

De jelenleg a sportolót megfosztják e díjtól. 2017-ben a Nemzetközi Olimpiai Bizottság úgy döntött, hogy kizárja a harcosokat az említett versenyektől, mert a vérében tiltott gyógyszerek - Stanozolol és Turinabol - fedeztek fel.

A pekingi olimpia után a sportoló hiányzott az egész következő szezonból. Számos nagyon súlyos sérülést halmozott fel, egész évet szentelt a gyógyulási eljárásoknak. Csak 2010-ben tért vissza a Taimazov szőnyegre. Igaz, hogy nem tudott megnyerni a világbajnokság további aranyát. Az utolsó csatában Bilal Makhov orosz atléta vesztette el.

A londoni olimpia

2012-ben Taymazov megérkezett a londoni olimpiai játékokba a verseny egyik vezetőjének rangjával.

Az utolsó küzdelemben találkozott David Modzmanashvili grúz harcosával. Taymazov nyert és ismét olimpiai bajnok lett. A verseny történetében szabadúszó birkózóként lépett be, aki három olimpiai aranyérmet nyert. Előtte csak a szovjet atléta, Alexander Medved és az orosz Buvaysar Saitiev törekedett ilyen eredményre.

Politikai jelen

Szakmai sportpályafutása után Taymazov politikába ment. És ő lett az Orosz Föderáció Állami Duma képviselője. Annak ellenére, hogy a versenyen az Üzbegisztán nemzeti csapatában játszott, Arthur Borisovich Taymazov mind orosz, mind üzbég állampolgárságú volt. Meg kellett szabadulnom az utóbbitól.

Részt vett az "Egységes Oroszország" pártokon belüli primerjeiben, és több mint 46 és fél ezer szavazatot kapott Észak-Oszétia területén. Így ő lett a verseny vezetője Makiev Zurab mellett. Júniusban jóváhagyták jelöltségét az észak-oszétiai egyszemélyes kerület szövetségi parlamentjének választására.

Miután megnyerte, Taymazov Arthur Borisovich helyettesévé vált.