Tartalomjegyzék:

Videó: DİRT RALLY ACEMİ ŞOFÖR 2024, Július

Sebastian Loeb - a leghíresebb francia rallygyőztes, aki kilencszer világbajnok lett, és rengeteg pont és díj tulajdonosa a WRC-nek. Ebben a kiadványban többet fogunk mondani erről a vezetőről, az „utak királyáról”.

Rövid információk a versenyző életéről

Ez a bájos rallyster 1974 február végén született Agnóban, Elzász (Franciaország). Gyerekkora óta imádta a gimnasztikát, a mechanikát és az elektronikát. Később hobbija szakmai tevékenységgé nőtt: Loeb képzett autószerelővé vált. Később gyönyörű sportkocsikat és versenyeket vonzott, amelyek később egy rallyra vezettek.

Képzés és az első lépések a rally versenyző karrierjében

Mint később kiderült, Sebastian Loeb úgy döntött, hogy ismereteivel erősíti az autóverseny iránti szenvedélyét. Ennek érdekében szülei elküldték a Citroen hivatásos rallyiskola tanulmányozására, amelyet kitüntetéssel végzett. Ez a lépés nagyon fontos volt a jövő bajnok számára.

A következő szakasz egy fiatalember első előadása volt 1998-ban a nemzetközi színtéren. A hagyományok szerint Sebastian úgy döntött, hogy az első autóként a Citroën Saxo-t választja.

Ugyanakkor mentorja a már jól ismert versenyautó sofőr és rally-navigátor volt - Guy “Grizzly” Freklen. Magának a fiatalembernek a meglepetésére az első verseny kiváló eredményeket mutatott, amelyek lehetővé tették, hogy továbbmenjen a karrier létrán. Így kezdte el Sebastian Loeb sporttevékenységét. Noha az életrajz nem deríti fel a sportoló gyermekkori és ifjúsági részleteit, részletesen leírja a karrier kezdetét és jelenlegi helyzetét.

Versenyzés és a kapcsolódó sikerek

1999 elején Sebastianot újra meghívták az éves rallyra, ahol részt vett a WRC három szakaszában. Ezúttal az ígéretes sportoló közelebb állt a győzelemhez és a világméretű elismeréshez, mint valaha. Pontosan három évvel később végre sikerült megnyernie az első rally-világbajnokságot a juniorok körében. Ettől a pillanattól kezdve komolyan elkezdtek beszélni a rally versenyről, mint a jövő bajnokról.

A 2002. évi rally előtt Sebastian Loeb (a fotó az alábbiakban látható) úgy döntött, hogy felkészül 100% -ra. Ehhez sokat képzett, és kidolgozta saját utazási stratégiáját. Ennek eredményeként erőfeszítései nem voltak hiábavalók, mivel a Monte Carlo első versenyén sikerült második helyet szereznie. A szezon végén az atléta a tizedik lett a rangsorban.

Első veszteség és a verseny érzése

2003-ban Sebastian szembesült az egyik legsúlyosabb riválissal - Peter Solberg norvég versenyautó-sofőrrel, akit azonban a második évad utolsó szakaszában veszített el. A vereség ellenére a versenyzőnek sikerült az elsőnek lennie az ausztrál rallyon, amely világít Németországban, Monte Carlo-ban, San Remo-ban, valamint Ciprus, Katalónia és az Egyesült Királyság útvonalain.

Évszakok 2004 és 2006 között

2004 döntő és győztes év volt Sebastian számára. A következő éves rally során világbajnok lett. Pontosan egy évvel később Sebastian Loeb ismét nyert, és újabb világdíjjal erősítette meg bajnoki címét. 2006-os éppen ellenkezőleg, nem volt sikeres a srác számára, de új díjakat hozott.

Tehát az új szezonban a sportoló egyfajta díjat kapott a személyes rekordához kapcsolódóan. A helyzet az, hogy a világbajnokságon való részvétele során soha nem lépett be a másodiknál ​​alacsonyabb helyre. Például egy svédországi és Monte Carlo-i rally során a fiatal versenyző nem tudott körülkerülni a finn Marcus Gronholm köré, és tiszteletreméltó második helyet ért el. A bajnokság más sorozataiban való véletlenszerű részvétel azonban vezetővé tette.

Aztán ott voltak az Akropolisz és a Finnország rallyjei, és ismét a második hely, a győzelem a pályán Németországban, a feltétel nélküli győzelem Japánban és Cipruson. Talán egy ilyen „lengés” hosszabb ideig folytatódott volna, ha Sebastian Loeb nem sérült volna meg.

Ez az eset az Alpokon történt, ahol a bajnok hegyi kerékpározással indult. Gondatlanság miatt sikertelenül esett le és megtört a karja. Ennek eredményeként a világkupa négy döntő szakasza nélkül mentek vele.

2007 és 2010 közötti évszakok

A következő három évben, 2007-től kezdve, Loeb ismét rally-világbajnok lett. Ráadásul 2009-ben nagy erőfeszítésekkel adták neki a győzelmet, mivel a nyugtalan finn Mikko Hirvonen lett ellenfele. Érdekes módon mindent a pontok számítása határozott meg. A bírói testület szerint Sebastian csak egy ponttal volt elõtte ellenfelét.

2010-ben a WRS-rallyon Sebastian Loeb vitathatatlanul győzött, és az ütemezett idő előtt bajnok lett. Szerinte natív Agno pozitív aurája, valamint a rokonok és a barátok támogatása segített neki elérni ezeket az eredményeket.

Az első pletykák a karrier befejezéséről

A sportban elért számos győzelem ellenére Sebastian komolyabban kezdett gondolkodni karrierjének befejezéséről. Elsőként beszélt erről 2010 szeptemberében. Abban az időben a szurkolók és az atléta rajongói egyfajta viccként vették azt, amit mondtak. A rallyist azonban 2011 elején megerősítette szándékát. Kicsit később képes lesz végrehajtani tervét és komolyan részt venni a családi élet eszközében.

Közvetlenül a pletykák után, hogy Sebastian Loeb távozik a rendezvényről, a Citroen képviselői „felkavarodtak”. Szerintük eddig nem lehet a sportoló távozásáról szó, mivel a vele kötött szerződést nemrégiben megújították. Maga Sebastian egy kicsit később ismét el fog beszélni a távozásról, de erről alább beszélünk.

Ez a sikertelen 2011

A következő 2011-es év teljesen sikertelen volt a sportoló számára. A következő világbajnokság első szakaszában nem volt képes az első helyre jutni. Éppen ellenkezőleg, magának és másoknak váratlanul a hatodik helyre esett. Idővel azonban, miután összegyűjtötte az erőt, Sebastian mégis befejezte, de már a második. Elmondása szerint a büntető percek megakadályozták, hogy az első helyet megszerezzék, amelyet saját ostobájából és szinte a célba jutott.

A következő versenyek során Loeb kizárólag díjakat nyert. Még 171 pontot tudott szerezni az egyéni versenyen. Ugyanezen augusztusban indult rally során azonban Sebastian csapata először második helyezést ért el.

A veszteség oka egy kerék meghibásodása volt, amely ismét közvetlenül a győzelem előtt merült fel. Érdekes, hogy az utolsó előtti szakaszban a sofőr csapat kellemes meglepetést várt egy újabb rekordért járó jutalom formájában. Mint kiderült, a Loebi legénység a WRC története során először került az első helyre a nyert speciális szakaszok számában. "És 803-nál kellett menniük" - mondja Sebastian.

Részleges versenyszám-jelentés

2012 volt sikeresebb év Loeb számára, mivel a Monte Carlo versenypályájának újabb győzelmével kezdődött. Ugyanebben az időszakban a versenyző úgy döntött, hogy végül megjelöl minden indulási pontot. Tájékoztatta az újságírókat döntéséről egy nagyszabású sajtótájékoztatón, amelyet közvetlenül a Párizsban tartott nemzetközi motoros kiállítás után tartottak.

Az üzenet tevékenységeinek részleges felfüggesztéséről szólott. Azt is bejelentette, hogy továbbra is részt kíván venni a versenyeken, de kizárólag egyéni versenyeken (és ez körülbelül 2-3 szakasz).

Ezen felül a Citroen főpilóta és navigátora beszélt további részvételéről a Touring Car World Championship bajnokság sorozatában. Odaadta az új játék-szimulátor részleteit, amelyet kifejezetten az autóverseny rajongói és a sportoló kreativitása számára készítettek. Ebben az esetben a „Sebastian Loeb Rally Evo” -ra (Sebastian Loeb Rally Evo) hivatkozott, amelyet az olasz Miltstone fejlesztett ki.