Legutóbbi sportrekordok

Tartalomjegyzék:

Kevés olyan ember van, aki közömbös a sporthoz. A túlnyomó többség nemcsak focimeccseket és az olimpiai játékokat néz, hanem lelkesen is felvidul a kedvenc csapatához. Kevés ember tud azonban olyan nyilvántartásokról, amelyek gyakran megszakíthatatlanok.

A sport eredetének története

A testnevelés ősi gyökerei vannak. A sport első említését az ősi államokban találhatjuk meg, amelyek korunk előtt léteztek. A versenyeket rituálékként tartották, és a jövő olimpiai játékok alapjául szolgáltak. Ezen sportágak listája tartalmazta:

Világrekordok a sportban

A testkultúra egy idő után az egyszerű szórakozásból súlyos, nagyszabású iparággá vált. A sport nemcsak harc az ellenféllel, hanem a saját erőinek próbája a nehézségek és akadályok elleni küzdelemben. Ez a csata néha örök nyomot hagy az egész világ történetében. Ezt a lenyomatot olyan nyilvántartások létrehozása fejezi ki, amelyek ismét bizonyítják az emberi szellem legyőzhetetlen erejét.

Az alábbiakban bemutatjuk a sport leghíresebb világrekordjainak listáját:

• 1988. július 9-én Gabriela Reins világrekordot állított fel azzal, hogy egy lemezt 76, 80 méter távolságra dobott.
  • Wayne Gretzky. Nyújtson rekordot a gólok dobásában, amelyet egy szezonban szerzett 92.
  • 1986. november 2-án egy igazán mérföldkőből álló csata zajlott le, amely után Mike Tyson lett a legfiatalabb nehézsúlyú világbajnok. A Boxer abban az időben még nem volt 23 éves.
  • Natalia Lisovskaya lett az 1987-es lövöldözés világbajnoka, amikor 22, 63 méterrel tolta el.

Rekordok, amelyeket nem sikerült legyőzni

Egyes rekordoknak nem célja, hogy hosszú ideig feltörhetetlen maradjanak. Vannak olyan emberek, akiknek sikerült olyan eredményeket elérni, amelyek hosszú időn keresztül, és talán örökké megmaradnak. Vezeték nélküli sportrekordok, amelyeket senki sem tudott meghaladni:

• 1986. augusztus 30-án rendezték meg az atlétika európai bajnokságát, amelyen a szovjet atléta, Jurij Sedykh kalapács-dobó elindította 86 méter, 74 centiméter távolságra.
  • Az 1988. évi szöuli olimpiai játékokon Florence Griffin-Joyner lett a női bajnok a 100 és 200 méteres versenyen. Vezeték nélküli rekordot állított fel 10, 49 másodperc alatt. Ezen túlmenően a sportoló megnyerte a 200 méteres versenyt, melynek rekordja 21, 34 másodperc volt.
  • Az amerikai Michael Maccastel új világrekordot tart a napi maximális behúzások számára. A sportoló 24 órában 5804-szer húzta magát.
  • A nők világbajnokságán 800 méter távolságban futó abszolút rekordot Yarmila Kratokhviliva állította be. 1983-ban csak 1, 53 perc alatt sikerült futtatnia a távolságot a versenyeken. Ana Fidelia Quirog - 1:54:44 és Pamela Gelimo - 1:54:01 megpróbált megközelíteni rekordját.
  • A nők körében elért osztatlan eredmény a magasugrásban a bolgár Stefka Kostadinovaé. Az 1987-es sportoló 2, 09 méter magasra ugrott. Voltak pályázók, akik megpróbálták megtörni a bolgár sportoló rekordját. Blanca Vlašić, Kaisa Bergvist és Anna Chicherova megtámadta a rekordot, ám ez nem sikerült.

Gyorskorcsolyázás

A gyorskorcsolyázás világrekordjai nyomot hagytak a sportesemények történetében is. Ennek a fegyelemnek a fő célja az, hogy egy korcsolyán egy bizonyos távolságot gyorsabban haladjon meg, mint az ellenfeled. A jelenlegi szabályok szerint ez a távolság ördögi kör. A verseny győztese az a sportoló, aki másoknál gyorsabban futtatta a pályát.

A 19. század közepe óta a korcsolyázás elterjedté vált. Ennek a sportnak a fejlesztésében kulcsszerepet játszottak a versenyek, amelyeket 1805-ben a holland Friesland tartományban rendeztek. Ezek a versenyek a kialakításukban a modern korcsolyázási mérkőzések prototípusa voltak.

Az első hivatalosan rögzített versenyekre azonban 1863-ban került sor az Egyesült Királyságban. Azóta az Egyesült Királyságot a gyorskorcsolyázás egyik szervezőjének tartják. Nagy-Britannia volt az első a világon, ahol 1879-ben került sor nemzeti bajnokságra. Régi története során ez a sportág a világbajnokokkal tudta átadni rekordjait:

• Pavel Kulizhnikov abszolút rekordőr. Haladjon le 500 métert 33, 98 másodperc alatt 52, 94 km / h sebességgel.
  • A kanadai Jeremy Waterspoon 500 métert 68, 31 másodperc alatt futott fel 52, 70 km / h sebességgel.
  • Az amerikai Shani Davis 1000 métert futtatott 1: 06.42 perc alatt, 54, 20 km / h sebességgel.