híresség

Tenisz játékos Kevin Anderson: életrajz és sportkarrier

Tartalomjegyzék:

Videó: US Open: Nadal lett a bajnok 2024, Július

Kevin Anderson híres dél-afrikai teniszező. Sportkarrierje során számos professzionális versenyen sikerült megnyernie, és 2017-ben a Grand Slam verseny döntőse lett.

Életrajzi adatok

Kevin Anderson 1986 májusában született Johannesburgban. Hat éves korában kezdett teniszezni fiatalabb testvérével, Gregory-val.

Néhány évvel később Kevin az Egyesült Államokba költözött, ahol nemcsak teniszt játszott a helyi juniorokkal, hanem oktatást is kapott. Az illinoisi egyetemen végzett végzés után Anderson professzionális teniszezői karriert választott.

Az első lépések a teniszben

18 éves korában Kevin Anderson először fellépett a Gaboronai (Botswana) Futures Tournament Series sorozatán. És a debütálás egyszerűen fenomenális volt - a dél-afrikai teniszező nyerte meg ezt a versenyt.

Összességében egy futurisztikus sorozatban a teniszező Kevin Anderson két versenyen nyert, és további ötben jutott a döntőbe. Számláján négy cím szerepel kemény borításon párosban.

2007-ben Kevin Anderson nyerte el először a Challenger-t. Szeptemberben a legjobb lett a New Orleans-i kemény borításokon.

A következő év elején Anderson először eljutott az Australian Open Grand Slam versenyre, ahol nem tudott túljutni az első fordulón. Néhány hónappal később eljutott az ATP verseny döntőjébe. Ezek a sikerek segítettek belépni a világ legjobb teniszezőjének százaiba.

A páros rangsorban Kevin szintén észrevehetően haladt előre. Ez hozzájárult a több kihívó győzelméhez. Ne hagyja ki Andersont és a pekingi olimpiát. A 22 éves dél-afrikai teniszező az egyéni rangsorban elérte a második fordulót, és a párosokban az első kiesett.

2009-ben a szerencse ritkán mosolygott egy dél-afrikai teniszezőre. Az összes rangos versenyen az első fordulóban vagy a selejtezőn esett ki. Az egyetlen vigasz volt a nyertes „Challenger” San Remoban (Olaszország). Nem meglepő, hogy az év végén 161-re esett az ázsiai-csendes-óceáni régióban.

2010-ben Kevin Anderson teljesítménye jelentősen javult. A Button Rouge kemény pályáin nyert. Az US Open-en Andersonnak sikerült bejutnia a verseny harmadik fordulójába. Ugyanebben a szakaszban a torontói ATR bajnokságon telepedett le.

Első győzelmek a szakmai karrieren

2011 fordulópont volt a teniszező karrierjében. Kevin Anderson februárban született Johannesburg bíróságainak legjobbja lett, és először nyerte az APR versenyen. Ez hozzájárult ahhoz, hogy gyorsan haladjon az ATP besorolása felett. Ezen felül megismétli tavalyi előadását a US Open-en, és eléri a negyeddöntőt is Miamiban. Anderson a bolygó legjobb teniszezőinek rangsorában a 32. helyen végzett.

A következő év Kevin számára nem rossz volt. Ausztráliában elérte a harmadik fordulót, majd megismételte ezt az eredményt Roland Garros bíróságain. Megnyerte az ATR bajnokságot a Delray Beach-ben (USA). Azonban ezek az eredmények továbbra is a legjobb Anderson számára abban a szezonban.