újságírás

Sikeres lelet: egy olyan repedés teáskannát, amely évekig a polcon állt, aukción adták el 1,2 millió dollárért.

Tartalomjegyzék:

Anonim

Egy régi kínai teáskannát, amelyet az angol tartományban található ikerház konyhapolcán találtak, a sérült burkolat ellenére, egymillió font fölött megdöbbentő áron adták el.

Image

Hogyan vált egy rendkívüli háztartási cikk nagy értékré

A teáskanna tulajdonosa, aki nem tudott semmit annak értékéről, úgy döntött, hogy megmutatja ezt a konyhai edényt egy szakembernek - Li Yang kínai antikvitás-szakértőnek, akit meghívott Dorset szerény otthonába, hogy értékelje a rendelkezésére álló néhány dekorációt. Young, aki teljes munkaidőben szakértő a Dorchester-i aukción, a teáskanna alján levő megbélyegzést Qianlong kínai császár pecsétjének tekintte, aki a 18. században uralkodott.

A fedelet őszibarack koronázta, amely a császári Kínában az egység és a halhatatlanság szimbóluma volt. A őszibarack fákat a kínai hagyományban "élet fáinak" tekintik. Az esküvő szertartásánál a kínai menyasszony kezükben vitte virágokat.

Aukciós eladás

A vízforralót korábban több ezer fontra értékelték, és árverésre bocsátották. De közvetlenül az aukció előtt a potenciális vásárlók érdeklődése növekedett. Ez intenzív harchoz vezetett vele tíz különféle országból származó 10 vásárló között, és végül egyikük telefonon mondta, hogy kész egy hatalmas összeget - 800 ezer fontot - adni neki. Az árverési jutalék mértékével együtt a vízforraló teljes ára 1 millió 400 ezer font volt. Ez körülbelül 1, 2 millió dollár.

Nem fogsz megijeszteni minket az opofissal: a Föld körüli pályán a legveszélyesebb tárgyak

Image

Festékek és szappan felhasználásával készített egy videót a bolygókhoz hasonló cseppekről.

Image

Önmagát áldozza fel: hogyan lehet megérteni, hogy egy srác elrejti a rossz karaktert

Image

A „csata a vízforralóért” 10 percig tartott. A csatában résztvevők egy lépésben 20 ezerrel emelték az árat, és egyszer azonnal 100 ezerre ugrottak, amikor az egyik ajánlattevő meg akarta ijeszteni a versenytársakat. Még a vízforraló „kivételes” jellege miatt kész volt is figyelmen kívül hagyni a fedél repedését. A kereskedő nem volt zsúfolt, és amikor az aukciós kalapács az asztalra ütötte, az általános spontán taps hangzott. A vízforraló tulajdonosa csak akkor tudta elhinni a boldogságát, amíg Lee Young meggyőzte őt, hogy ez a valóság.

Image

Az eladó, aki nem akarja nyilvánosságra hozni a nevét, egy középkorú üzletember. Konyhájában egy zöld üvegezett teáskanna díszítésként vagy a belső részeként állt, mert a fedélben lévő repedés megakadályozta a rendeltetésszerű használatát. Nemzedékről generációra adták át, és teljesen lehetetlen meghatározni, hogyan jutott el a jelenlegi tulajdonoshoz.