környezet

Welsh Cardiff City Stadium: történelem és mérkőzések

Tartalomjegyzék:

Videó: MAGYARORSZÁG vs WALES PROMO!? 2024, Június

A Cardiff City az angliai bajnokság két Wales labdarúgó klubjának egyik stadionja. A három éve történő üzembe helyezés óta az arénában otthont kapott a Cardiff Blues rögbi klub.

adat

A stadion építése két évig tartott, és 2009 tavaszán fejeződött be. Két csapat kezdte el osztani az arénát egyszerre. Az első a Cardiff City labdarúgó klub volt, amely a Ninian Park stadionból költözött, amely 99 éve otthont ad a főváros klubjának. A második stadion tulajdonos a Cardiff Blues rögbi klub.

Az aréna felépítésének költsége körülbelül 50 millió font volt. Az építész Arup volt. Kapacitás - 25 ezer ülőhely. A Cardiff City stadion az ország második aréna az ülések számát tekintve, csak a Millennium után, amely 74, 5 ezer néző számára készült. Nyáron a Cardiff City Stadionot felújították, majd 33, 5 ezer rajongó számára kezdték el befogadni.

Első játékok

2009. július közepén a Cardiff és a Celtic barátságos mérkőzést játszottak az arénában. A Cardiff City Stadium hivatalos debütálására 2009. augusztusban került sor, amikor a Scunthorpe United labdarúgó klub meglátogatta a házigazdákat. A harc záró győzelmével zárta a waleseket 4-0-mal.

Ugyanezen év novemberében a stadiont először a walesi nemzeti csapat látogatta meg, aki barátságos mérkőzést játszott a skót csapattal. A játék egy walesi győzelemmel zárta 3-0. Szinte egy évvel később Wales az első hivatalos játékot játszotta a Cardiff City Stadiumban. Meccs volt a 2012. évi Európa-bajnokság kiválasztásában. A britek riválisa Bulgária nemzeti csapata volt.

Híres mérkőzések

Az egyik első nagy klub, amely meglátogatta az új walesi klub arénát, a Manchester City volt. Ez egy játék volt a Premier League 2. fordulójának részeként. A mérkőzés szenzációs győzelemmel zárult a Cardiff City 3-2 számára. A második félidő elején a „városlakók” megszerezték a vezetést, de néhány perc múlva a walesi kiegyenlítették, és a félidő végén a Campbell dupla nagy előnyt adott a csapatnak. A hozzáadott idő alatt Negredo beállította a játék végső eredményét.

A 12. fordulóban a Manchester United jött Walesbe. A meccs döntetlennel zárult. A 13. fordulóban a londoni Arsenal Cardiff City riválisává vált. Ezúttal a walesi játékosok nem tudták meglepni a nagyszerűséget. Dupla Ramsey és a Flamini gólja a fegyvereknek földcsuszamlás győzelmét hozta.

Márciusban a Cardiff City Stadium meglátogatta Liverpoolot. A mérkőzést a Premier League 31. fordulójának részeként tartották. A Merseysides voltak a bajnokság egyik legjobb csapata és a bajnokok. A debütáló mérkőzés megnyitotta az eredményt. Néhány perccel később Saures visszanyerte a jelenlegi helyzetet. Az első félidő közepén Campbell gólja ismét előhozta a waleseket, ám a szünet előtt a Skrtel ismét kiegyenlített. A Liverpool a második félidőben 4-1-es eredménnyel nyerte meg a mérkőzést 6-3-ig.

A 2013/14-es szezon utolsó fordulójában a Chelsea meglátogatta a Cardiff City-t, mivel az angol bajnokság vége előtt több mérkőzésen elvesztette az esélyét, hogy bajnok legyen. A London Grand volt az utolsó nagy klub, amely meglátogatta a walesi stadiont. A játék Jose Mourinho 2-1-es osztályának győzelmével véget ért. A szezon végén a Cardiff City, akinek Ole Gunnar Solskher-edzőt kinevezték a bajnokság ideje alatt, repült a bajnokságba, és soha nem lépett be az angol Premier Ligába 3 évadra.