híresség

Jamal Crawford: sportkarrier és eredmények

Tartalomjegyzék:

Jamal Crawford a Los Angeles Clippers védelmezője. 2000-ben a kosárlabdát a Cleveland Cavaliers csapata választotta ki a Nemzeti Kosárlabda Szövetség tervezetében nyolcadik szám alatt. Jamal pontvédőként vagy támadó védőként játszhat. Karrierje nagy részében a kosárlabda játékos az AZ-pozícióban játszott.

Bika - Knicks - Arany Állam - Atlanta - Portland

A Cavaliers részeként a védő egyetlen mérkőzést sem játszott. Közvetlenül a lottó után a Chicago Bulls-on kereskedtek, ahol négy évszakot töltött. A „bika” részeként Jamal Crawford még soha nem játszott a rájátszásban. Összességében Illinoisban a védő 244 mérkőzésen vett részt. 120 mérkőzésen Crawford a kezdő ötben került a földre.

A 2004/2005-ös szezonban Jamal New York Knicks játékos lett. A szezon debütálása a Big Apple-védő csapat részeként 67 alkalommal jelent meg a rajtnál, és 80-szor az utolsó teljes szezonjában a Nikebokers számára. A 2007/2008-as szezonban Jamal átlagosan csaknem 40 percet töltött a pályán, 20, 6 pontot szerzett. Ez volt a legjobb mutató a kosárlabda játékos karrierjében.

2008-ban Jamal Crawford Golden State játékos lett. Az Aucklandi klubban a támadó védő a szezon végéig játszott, majd Atlantába ment, ahol két évszakot töltött.

Az összes helyi újságban Jamal Crawford fényképei voltak. A kosárlabdázó a szezonon két szezon alatt 155 mérkőzést töltött az alapszakaszban. Két éven belül 23 alkalommal játszott a rájátszásban. Ez az időszak fordulópont volt Jamal számára. Soha nem jelent meg az elején. Ettől a pillanattól kezdve a kosárlabda játékos a csapat "hatodik" játékosává vált. Egy mérkőzésen átlagosan 25-30 percet töltött, elhagyva a padot. Atlanta után Crawford a Portlandba ment a szezonra, ahol 60 játékban átlagosan 14 pontot szerzett.

"Clippers"

2012-ben Jamal Crawford szerződést írt alá a Clippers-szel. A „vitorlások” részeként most jelenik meg, a Chris Paul csapattól való távozással összefüggésben azonban olyan pletykák kezdtek megjelenni, hogy Jamal elhagyhatja a csapat helyét. Aktív szerezni Crawford próbálja korábbi csapata, a New York Knicks.

A 2013/14-es szezonban Crawford 24 alkalommal jelent meg a rajtnál. Ez volt a legjobb rekordja az Golden State Warriors óta, amikor az első perctől kezdve az 54 harcban 54-en jelent meg a helyszínen. A Clippersnél Crawford átlagosan 16 pontot szerez meccsen, 3 gólpasszot szerez és két lepattanót gyűjt.

Ebben a szezonban a Los Angeles-i klubban játszó Jamal az alapszakasz mind a 82 ülésén részt vett, átlagosan 12 pontot szerezve. Az alapszakasz eredményeként a csapat bejutott a rájátszásba, de gyorsan a fedélzeten találta magát az NBA bajnoki címért folyó versenyen. A rájátszás során Crawford egy játékonként 12, 6 pontot szerzett, átlagosan 1, 4 lepattanót szerzett és 2 gólpasszt adott.