híresség

Lewis Hamilton: karrier világbajnok

Tartalomjegyzék:

Videó: Hamilton világbajnok autóival nosztalgiázott 2024, Július

Lewis Hamilton egy híres brit Forma-1 versenyző. Most a Mercedes csapata mellett áll, amellyel a pilóta 2013-ban szerződést írt alá. Lewis nem házas. A sajtóban gyakran megjelentek pletykák Lewis Hamilton és Rihanna romantikus kapcsolatáról, ám maga a sofőr többször kijelentette, hogy már régóta ismeri a híres énekesnőt, és ők csak barátok.

Pályafutás kezdete

Lewis 1985-ben született. 11 éves korában elkezdett dobni, mint a legtöbb Forma-1 versenyző. 2001-ben részt vett a téli Formula Renault sorozatban. Hamilton négy versenyt vezetett, és az 5. helyezett elérte egyetlen érmet sem.

Bemutató és bajnokság

2007-ben az első versenyében Hamilton nyerte a bronzot. Mindenkit megdöbbent a brit debütálás. De ez csak a kezdet volt. A malajziai Grand Prix alkalmával Lewis Hamilton lett a második, majd ezüstöt nyert Bahreinben, Spanyolországban és Monacóban. Az 1. Forma hatodik és hetedik szakasza a pilóta számára "arany" lett. Lewis először Kanadában lépett be a legmagasabb szintre, másodszor az Egyesült Államokba. Ezután Hamilton bronzot nyert Franciaországban és az Egyesült Királyságban. Ezt követően kudarc történt - 9. helyezett az Európai Nagydíjon. A kudarc után Lewis Hamilton azonnal képes volt nyerni - a Magyar Nagydíj a pilóta számára karrierje harmadik aranyát hozta.

Aztán három szakaszban a brit nem nyert egyszer, csak egyszer a második helyet. Japánban Lewis Hamiltonnak ismét sikerült megnyernie. A szezon 16. nagydíja, amelyre Kínában került sor, katasztrófa volt a sportoló számára. A pilóta nem tudta befejezni a versenyt, és jelentősen bonyolította a címért folytatott küzdelmet. A szezon utolsó versenyében az egyik fordulóban a Hamiltoni autó megállt. Ennek eredményeként hetedik helyet vett, ami nem tette lehetővé, hogy a debütáló szezonban a Formula 1 bajnokává váljon.

A briteknek azonban nem kellett sokáig várniuk a bajnokságra. Már a következő szezonban megnyerte a Forma 1-et. Az ausztráliai győzelem után Lewis 5. helyet kapott Malajziában, Bahreinben 13. volt. Ezután visszatért a dobogóra. A versenyző a harmadik, a második és az első helyet Spanyolországban, Törökországban és az 1. helyet Monacóban érte el. A kanadai nagydíj és a francia színpadon a 10. helyezett után összegyűjtés után Hamilton öt egymást követő versenyen 4 dobogiumot nyert, amelyek közül kettő arany lett. Lewis az utolsó győzelmét a bajnoki szezonban érte el Kínában. A 98 pont lehetővé tette a brit számára, hogy megnyerje az állást.