újságírás

Nurburgring rekord. 5 leggyorsabb Nurburgring autó

Tartalomjegyzék:

Videó: On-board REKORD: Porsche 911 GT2 RS köridő (6:47,3 mp) a Nürburgring-Nordschleifén 2024, Július

Sokak számára a Nurburgring nem csupán egy kis falu, hanem egy németországi versenypálya neve. Ezt az univerzális német autóklub versenyzői 1927-ben hozták létre és szinte egyidejűleg tesztelték. Jelenleg a pálya kiváló sporthíd a GP2 és a DTM kategóriába tartozó pilóták számára. Ezen felül a pályán évente szupergyors autók tesztelését végzik, amelyek gyártói személyes Nurburgring rekordot kívánnak beállítani. A kiadványban megmondjuk, hogy melyik márkájú autó kapott a leggyorsabb címet.

Egy kis eltérés a történelemből

A Nurburgring pálya kezdetben nem volt modern és nagy teherbírású bevonattal. És maga a versenypálya csak négy „gyűrűt” tartalmazott. Ez volt az Egyesült hurok (Gesamtstrecke), 28, 265 km hosszú, az északi hurok 22, 810 km (Nordschieife), a déli hurok, 7, 747 km (Südschleife), és a Betonschieife gyűrű, amelyet a verseny előtt melegítettek fel.

Emlékeztetünk arra, hogy a Nurburgring Пет északi hurka volt a helyszín a rendszeres Formula 1 versenyeknek. A rekordokat olyan híres versenyzők állították elő, mint Michael Schumacher. Ezt a legendás versenyzőt továbbra is vezetőnek tekintik a bajnoki címek és a Grand Prix győzelmek számában az „F-1” -ben.

Mi lehet figyelemre méltó az Northern Loop pályán?

Létezésének teljes időtartama alatt a sínt többször felújították és finomították. Manapság ez a legnépszerűbb hely az amatőr sportolók között, akik kedvelik az autóversenyt. Itt érkeznek a pilóták évente, hogy szellõvel járhassanak a professzionális pályán.

Ezen felül megpróbálják ezt megtenni a turisták befogadásának napjain, amikor nemcsak autóját használhatja, hanem professzionális sportautót is bérelhet. Számos újonnan belépő 100% -ban biztos abban, hogy kellő gondossággal az ilyen képzés később elősegíti számukra az új Nurburgring-rekordok felállítását. Ám álmaiknak nem mindig az a célja, hogy valóra váljanak.

A "North Loop", ahogy van

Az északi hurkot nem csak a leghíresebbnek, hanem a Föld egyik leghosszabb versenypályának tekintik. Maga az autópálya festői helyen helyezkedik el a fák és az erdők között. Szélessége körülbelül 8-9 m. Megbízható és magas, hálóval felszerelt aprítókat tartalmaz. A gyors vezetés sok rajongója szerint ez a pálya segíti a vezetési képességek alapos finomítását.

Híres a pilóták iránti igényességével és kiszámíthatatlanságával, amelynek eredményeként a pálya megkapta a „beszélő” Green Green pokol elnevezést (lefordítva: „zöld pokol”). Ugyanakkor nem csak az autószerelmesek, hanem a versenyautók gyártói is használják, akik készen állnak arra, hogy tesztvezetésük során Nürburgring-rekordjukat felállítsák. Szerintük ez az adott út lehetőséget ad egy versenyjármű valódi képességeinek felmérésére. Az előzetes adatok szerint a pálya 40 jobb és 33 bal fordulót tartalmaz, különböző nehézségi fokú.

Nurburgringi bajnokok: kik ők?

A North Loop autópályája létezése során sok versenyzőt és autót látott. A verseny sok résztvevője azonban nem sikerült Nürburgring-rekordot beállítani, és nyomot hagyott az autóversenyzés történetében. Ne felejtsük el azokat a győzteseket, akiknek sikerült!

Tehát a vezető pozíció a mai napig a legújabb Porshe modellek egyikében, a Cayman GT4-ben van. Ez egy egyedülálló autó, amely erős 3, 8 literes turbómotorral, hat hengeres motorral, 385 "ló" kapacitással, valamint modern mechanikával van felszerelve.

Belső kialakításának köszönhetően a gép rendkívül manőverezhető és könnyen irányítható. Ennek köszönhetően képes álló helyzetből 100–295 km / h-ra gyorsítani 4, 2 másodperc alatt. Nem olyan régen, ez a modell meghódította a Nurburgring-et. A többi versenyző által eddig felállított rekordok végül megsérültek. Az autó mindössze 7 perc és 40 másodperccel haladt át az északi hurok körén. Éppen ezért a Porshe az első öt leggyorsabb autóban a Nurburgringben.

A sebességverseny legfényesebb vezetői: 2. és 3. helyezett

A világ leggyorsabb autóinak rangsorolásának második sorát, amelyet a Nurburgring pályán teszteltek, a Ford GT, a Chevrolet Corvette C6 Z06 autók foglalják el. Annak ellenére, hogy a „Ford” 7 perc és 40 másodperc alatt haladt a pályán, a verseny győztese lehetett. Legalább ez az autó már régóta kedvenc. A gyártók és a gépjármű-szakértők szerte a világon támaszkodtak rá. De sem az 550 lóerő teljesítményű motor, sem a gép ergonómikus kialakítása nem segített a terv megvalósításában.

A harmadik sorra az Audi R8 V10, a Pagani Zonda S és a Porsche 911 GT3 RS-t helyeztem el. Az R8 V10 egy igazán csodálatos sportautó-modell, amelyet az Audi bocsátott ki. Fel van szerelve egy erőteljes, 525 literes motorral. a. és teljeskerékhajtású.

Annak ellenére, hogy a gyártó arra törekedett, hogy meghaladja a Porshe Cayman GT4-et, a Nurburgring múltbeli eredményei nem maradtak meg. Általános csalódásként a sportautó 7 perc és 44 másodperc alatt érkezett.

Hasonló időt mutattak be rajongói számára a 2005-ben kiadott, jóképű Pagani Zonda S. A Porsche 911 GT3 RS három másodperccel korábban fejezte be a versenyt. Ennek eredményeként a bírók rögzítették az út áthaladási idejét, amely 7 perc és 47 másodperc volt. De ezúttal a Porsche egy másodperccel később jött, mint az olasz, 6, 2 literes motorral és 640 liter teljesítménnyel. a. Lamborghini Murcielago LP 640 E-Gear.

A záró lánc a Nurburgring első öt övezetében

A negyedik helyen a leggyorsabb autók között olyan legendás modellt helyezettünk el, mint a BMW M3 GTS, amely mindössze 7 perc és 48 másodperc alatt haladt el a pályán. Érdekes, hogy évek óta a BMW vezette a vezető helyet a nagy teljesítményű sportkocsik között (ezt az alább bemutatott Nurburgring-rekordok táblázata is igazolja).

Az utolsó hely a leggyorsabb autók rangsorában a Dodge Viper SRT-10 és a Cadillac CTS-V volt. Emlékezzünk arra, hogy ennek az "amerikai szörnynek" Dodge 8, 3 literes motorjával és 500 lóerővel ellátott "amerikai szörny" Dürge körének rekordja 7 perc és 50 másodperc volt. Egy másik amerikai óriás Cadillac 556 literes motorral. a. 9 másodperccel később haladt el a pályán (7:59).

Így a verseny vitathatatlanul vezetője a Porshe Cayman GT4 volt, amelynek átutazási ideje a sportkocsi kategóriában soha nem volt képes „megölni” a rally többi résztvevőjét. Jelenleg a Porsche gyártó cég által fent említett Nurburgring rekordot senki sem törheti el. Melyek a korábbi évek bajnokai?

Melyek a 2013-as verseny versenyzői?

A rekordok leggazdagabb éve 2013-nak tekinthető. Ebben az időben a korábbi rekordokat három osztályban lehetett megtörni az Északi Hurok versenyén. Két évvel ezelőtt a jelöltek élénk példája volt az „olasz” Alfa Romeo 4C. Ez a látványos és gyönyörű autó, erős turbómotorral, 4, 5 másodperc alatt gyorsulhat 250 km / h sebességre. A verseny alatt az Alpha pilóta (ezúttal Horst von Saurma, a híres sportmegfigyelő sportautót vezette) mindössze 8 perc és 4 másodperc alatt elhozta a járművet a hurok mentén.

A második emlékezetes autó, amely a Nurburgring rekordot állította az elektromos autók osztályában, a Mercedes-Benz SLS AMG Electric Drive. Figyelemre méltó, hogy ez a modell egy megadott távolságot mindössze 8 perc alatt hajtott végre egy kis farokkal. Ugyanakkor az autó pilótájának végre sikerült az Audi R8 e-tron vezetőjét az állványról kiszorítani, amely egy bizonyos pontig nem volt cserélhető.

A soros hibridek között a vezető volt a "német" Porsche 918 Spyder. Sikerült megelőznie minden elődjét, és 6 perc és 57 másodperc alatt meghajtotta a pályát. A Holden Commodore SS V Ute rekordot állított fel a kereskedelmi és utilitárius gépek osztályában, akik másfél percig sikerült legyőzni egy másik győztest - az Audi R8 e-tront.