híresség

Orosz súlyemelő Konovalova Julia Vladimirovna: életrajz, eredmények és érdekes tények

Tartalomjegyzék:

Julia Konovalova egy híres hazai súlyemelő. Nemzetközi osztály mester címet kapott. Folyamatosan fellép a 75 kg feletti kategóriában. A Junior Világbajnokság győztese, kétszer ezüstérmet nyert a felnőtt európai bajnokságokon.

Sportoló életrajza

Julia Konovalova Kuščevskaya faluban született, a Krasznodar terület északi részén. 1990-ben született.

Szülei 12 éves korában elküldték a súlyemelési szakaszba. Ezután Konovalova Julia teljesen más ember lett, életében az első helyet a sport vette át.

Már akkoriban kezdte el magas eredményeket mutatni. 16 éves korában költözött a külvárosba. Podolskban elkezdte az edzést Oroszország tiszteletbeli edzőjével, Vladimir Safronov-nal. Vezetése alatt elérte a legnagyobb sportsikerét.

Sportoló oktatás

2007-ben Julia Konovalova a Podolski Társadalmi Sport Intézet hallgatójává vált. Aztán megkapta az első sikereket nemzetközi szinten.

Olaszországban a súlyemelés európai bajnokságán, amelyen 17 év alatti lányok és fiúk vettek részt, elnyerte az ezüst díjat.

2010-ben újabb sikert ért el Julia Konovalova a Junior Súlyemelés Világbajnokságán. A beszélt sportolók nem érték el a 20 évet. A bajnokságot Bulgáriában tartották, a cikkünk hősnője eljutott az elsõ helyre.

Európa bajnokság a fiatalok között

Csak egy év elteltével nyert aranyat az Európa bajnokságon a fiatalok körében. Ezúttal a 23 évesnél fiatalabb társaik között Romániában ismét a legnagyobb súlyt emelt.

Mint gyakran történik a kontinentális bajnokságokon, az orosz nőnek versenyeznie kellett honfitársaival, és természetesen egyedül.

Konovalova már az ifjúsági induláskor belépett a 75 kg feletti súlykategóriába. Figyelemre méltó, hogy fő versenytársa ezen a rajtnál, Julia Kachaeva Észak-Oszétiából, azonos súlyúnak bizonyult. A mérlegben mindkét sportoló ugyanazt az eredményt mutatta - 96 kilogramm és 200 gramm.

Az első gyakorlat egy bunkó. Konovalova azonnal felvetette a 130 kilogramm súlyát, riválisa, Kachaeva mindössze 110-et tudott felemelni. Ukrán Tatyana Varlamova felmászott a harmadik köztes helyre. Annak ellenére, hogy ő maga is lényegesen több, mint az oroszok - akár 136 kilogramm - is súlyát tette fel, csak 108 darabot tudott felemelni.

A második gyakorlat egy nyomás. Varlamova megint nem képes megemelni a sajátjához hasonló súlyt. Eredménye mindössze 132 kilogramm. Az oroszok megemelik a rudakat, amelyek paramétereik majdnem kétszerese. Ez különösen igaz Konovalova vonatkozásában, aki legyőzte a 160 kilogrammot. Kachaeva 140-et emelt fel.

Ennek eredményeként Konovalova lett az Európa bajnok két gyakorlat összegében. Teljes eredménye 290 kilogramm. A második helyen egy másik orosz nő, Kachaeva (250 kilogramm), bronzdíjat az ukrán Tatyana Varlamova (240 kilogramm) kap.

Felnőtt versenyekben

Első alkalommal Julia Konovalova 2012-ben vett részt egy felnőttkori nemzetközi versenyen. A nemzeti csapat részeként megérkezett Antalyába az Európa bajnokságra. A Konovalova Julia Vladimirovna a legrangosabb kategóriában lépett fel - több mint 75 kilogramm. Mellesleg maga a sportoló súlya körülbelül 95 kilogramm.

Ironikus módon a honfitársa, Tatyana Kashirina kiderült, hogy a fő riválisa. Majdnem ugyanolyan életkorú, mint Konovalova (egy évvel fiatalabb), a Dynamo sportegyesület tanulója, súlya 102 kilogramm.

A bunkó gyakorlása során az azerbajdzsáni képviselő, 34 éves Yulia Dovgal, aki Azerbajdzsán és Ukrajna kettős állampolgárságú, bekerült a harcba. Egy bunkó során felvetett 123 kilogrammot, Konovalova csak 122 kilogramm súlyát adta le, és Kashirina azonnal kitört a vezetőkhöz. Sőt, előnye nagyon kézzelfogható - azonnal 145 kilogrammot emelt fel.

A második gyakorlatban, a bunkó, Konovalova sétált Dovgal körül (153 kilogramm a 150-hez képest), Kashirina ismét messze elérte a 183 kilogrammos eredményt. Ennek eredményeként Tatjana számára arany van, cikkünk hősnője ezüstérmes, Azerbajdzsán képviselője bronz.

Érdemes megjegyezni, hogy ez a verseny nagyon sikeres volt az orosz súlyemelők számára. Az első helyezett a csapatversenyen 14 arany-, 8 ezüst- és 12 bronzérmet nyert. A második helyezett az azerbajdzsáni csapat rangsorában, a harmadik helyezett a török ​​nemzeti csapatban.

Ezt követően Konovalova eljutott a Romániában megrendezett ifjúsági Európa bajnokságba is, ahol ünnepelte győzelmét.

Második Európa-bajnokság

Julia Konovalova, akinek életrajza szorosan kapcsolódik a sporthoz, 2014-ben második Európa-bajnokságon ment. Ez egy izraeli verseny volt, amely újra összehozta ezen a sporton a kontinens legerősebb képviselőit.

Konovalova korona súlykategóriájában teljesített - több mint 75 kilogramm. Ismét versenybe kellett állnia Kashirinával. Ezúttal Andrea Aanei román súlyemelő csatlakozott az érmekért folytatott küzdelemhez.

Konrovalova egy bunkóban 115 kilogrammot emelt, Aanei - 111, Kashirina pedig 143 kilogrammot adott a résbe.

Konovalova utáni löketben 150 kilogramm eredményt tartottak be, de Kashirina még mindig 30 kilogrammmal emelt fel. Ennek eredményeként a cikk hősnője ismét ezüstérmet kapott az Európa bajnokságból.

A csapatversenyen az oroszok voltak az elsők. Összesen 38 díjat ítéltek meg malacka bankjukban. Ezek közül 17 arany, 13 ezüst és 8 bronz. A második helyezett a bolgár nemzeti csapatban, a harmadik belorusz súlyemelőben.

Ezeket a versenyeket Tel-Avivban tartották. A férfiak 8, a nők 7 súlykategóriában vettek részt.

Konovalova eredményei

Karrierje során Julia Konovalova sokat sikerült elérni. Díjakat nyert mind a hazai, mind a nemzetközi sportarénában. Ezen túlmenően a kontinentális bajnokságokon elért sikerek után nemzetközi osztály mester címet kapott.

2014-ben megnyerte az orosz súlyemelő bajnokságot. Ezt megelőzően az talapzat második lépése háromszor engedelmeskedett neki. 2012-ben megnyerte az Orosz súlyemelő kupát.

Három aranyérme van a nemzeti bajnokságban a juniorok körében, és győzelem a sport- és atlétikai játékokban a súlyemelésben a lányok és a fiúk körében.